Musica edin torni

This site is not affiliated with or endorsed by Zuzka Light or Bodyrock. Please consult a doctor before starting any exercise program. Její tréninky...


This site is not affiliated with or endorsed by Zuzka Light or Bodyrock. Please consult a doctor before starting any exercise program. Její tréninky jsou krátké, intenzivní, náročné a opravdu fungují.

Já na ni nedám dopustit a už několik měsíců jsem členem ZGYM, což je Zuzčin web, na který přidává pravidelně videa, tréninkové plány, recepty atd. Ale zpět k dnešnímu článku. Ráda bych vám napsala něco málo o Zuzčině nové knize.

Když jsem zjistila, že ji chystá, měla jsem strašnou radost a těšila se jak malý děcko. V knize najdete tréninkový plán na 30 dní, přičemž cvičíte každý den jen 15 minut.

Kdo si nenajde denně 15 minut? Já si myslím, že to zvládne každý a jestli vám to přijde málo, tak jste asi se Zuzkou nikdy necvičili, protože ona vás dokáže zničit i během takové chviličky. Už po pár minutách budete umírat a to prostě chceme! Knížka začíná povídáním o tom, kdo vlastně Zuzka je.

Popisuje svou cestu k fitness a celý svůj postoj ke cvičení a zdravému životnímu stylu. V úvodu se hodněkrát objevuje slovo motivace, na které jsem v dnešní době, plné “motivačních” blogů, které jsou úplně o ničem, alergická, ale tady mi to nevadí. Myslím si, že pro člověka, který necvičí a bude začínat opravdu od nuly, to může být parádní nakopnutí a souhlasím úplně se vším.

Zuzka vysvětluje, proč cvičí ona, proč bychom měli cvičit my, jak se k tomu dokopat a hlavně proč to nevzdat. V další části knihy se dozvíme něco o makroživinách, zdravé výživě a jak to má Zuzka. Doporučuje tohle stravování i čtenářům, vysvětluje, v čem jsou jeho výhody a co dělá s tělem. Myslím, že vyzkoušet ho na těch 30 dní společně s jejím tréninkovým plánem, může být zajímavý a třeba zjistíte, že to sedí i vám.

Já už to zkouším, prostě mě v té knížce fakt ukecala 😀 Najdete tam taky nákupní seznam s doporučenými potravinami, které by v kuchyni nikdy neměly chybět. A taky zjistíte, co v kuchyni rozhodně chybět musí a co máte vyházet. Pokud máte nějaké základní povědomí o zdravé stravě, nic závratného se asi nedozvíte, ale napsané je to srozumitelně, čtivě a bez zbytečné omáčky. A k tomu hromada receptů jako bonus.

Všechny jsou low carb a strašně se mi líbí, že jsou jídla rozdělená na tzv. Já začnu s tréninkovým plánem až za tři týdny, protože zatím ještě pořád nemůžu cvičit, ale jídlo podle Zuzky už jedu a zatím to zvládám.

Poslední část knihy se věnuje cvičení, je v ní vysvětleno, co je vlastně HIIT, jak funguje, co dělá s naším tělem a proč ho cvičit. Dřepy, angličáky, kliky – prostě moje nejoblíbenější věci pěkně pohromadě. I když třeba s dřepem na jedné noze budu asi bojovat hodně dlouho.

Ale k těmto těžším cvikům je vždy uvedena jednodušší modifikace, takže se nebojte, že byste to nezvládli. Moc se na to těším a věřím tomu, že kombinace těchto tréninků a stravy podle Zuzky, dokáže udělat během těch 30 dní s tělem fakt zázraky.

admin